Gelboy - Pompa do usuwania kamienia kotłowego

Urządzenia 15 i 24 litrowe z manualną lub automatyczną zmianą kierunku płukania

 

GEL BOY – USUWANIE kamienia kotłowego,

czyszczenie i mycie wymienników ciepła, wężownic w kotłów, bojlerów, grzejników centralnego ogrzewania, różnych zamkniętych obiegów cieczy lub kanałów chłodzących form wtryskowych. Gel Boy to rodzaj odwapniacza. Czyszczenie wymienników ciepła odbywa się poprzez zamknięty system.

GelBoy jest specjalnie przeznaczony do czyszczenia wymienników ciepła z osadów mineralnych, kamienia i rdzy. Regularne chemiczne czyszczenie i mycie wymienników ciepła za pomocą środków kwaśnych pozwala na przywrócenie sprawności wymiany ciepła, obniżenie kosztów energii oraz znacznie wydłuża żywotność urządzeń bez większych napraw.

Wymiennik ciepła jest krytycznym elementem w procesie przedsiębiorstwa, który wpływa na pracę głównych urządzeń. Konieczne jest regularne czyszczenie wymienników ciepła wszystkich typów z osadów, kamienia kotłowego, zanieczyszczeń i mikroorganizmów. Terminowe chemiczne czyszczenie i płukanie wymienników ciepła znacznie wydłuża ich żywotność i jest znacznie tańsze niż remont wymiennika ciepła. Gel Boy  to najprostszy sposób obniżenia kosztów zużycia energii zainstalowanych już urządzeńe

 

Pompa do usuwania i płukania kamienia kotłowego

Pompa odkamieniacz
Urządzenie mobilne z 40 litrowym zbiornikiem, wydajność pompy 102 l/min

 

USUWANIE i PŁUKANIE  kamienia z grzejników centralnego ogrzewania (CO)

Czyszczenie i płukanie ! Dwa w jednym. Agregat pozwala na poprawę wydajności grzejników i całego systemu CO. Osady mineralne, takie jak kamień, mogą zatykać otwory w grzejnikach i utrudniać przepływ wody, co prowadzi do spadku wydajności grzejników i całego systemu. Usuwanie tych osadów może poprawić przepływ wody i zwiększyć wydajność grzejników.

Ponadto usuwanie kamienia z grzejników CO może zapobiegać awariom i uszkodzeniom grzejników. Osady mineralne mogą prowadzić do korozji grzejników i prowadzić do ich awarii. Usuwanie kamienia z grzejników może pomóc w zapobieganiu tym problemom i przedłużyć żywotność grzejników.

Wreszcie usuwanie kamienia z grzejników CO może pomóc w obniżeniu rachunków za ogrzewanie. Grzejniki o wysokiej wydajności działają efektywniej i wymagają mniej energii do ogrzewania pomieszczeń, co może prowadzić do niższych rachunków za ogrzewanie.

FES-40 dwa urządzenia w jednym. Wysokoobrotowa pompa  płukania systemów grzewczych i odkamieniania wymienników ciepła. Mobilna pompa obiegowa na kółkach do odkamieniania, czyszczenia i płukania systemów ogrzewania tradycyjnego i podłogowego. Ergonomiczny i łatwy w obsłudze FES-40 jest teraz wyposażony w nowy blok chroniący zawory. Wyposażony w przełącznik zmiany kierunku przepływu. ZESTAW WĘŻY FES-40 jest zawarty w urządzeniu

 

Chcesz dowiedzieć się więcej szczegółów lub jesteś zainteresowany zakupem urządzeń    do czyszczenia? 
Naciśnij Tutaj lub przejdź do podstrony kontakt.